Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019



Kaikki tieto, jota ihmiset ovat vuosisatojen aikana keränneet Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä, on nyt saatavilla internetissä, ja me olemme koonneet ja järjestäneet sen sinulle mahdollisimman helposti saatavilla olevalla tavalla. Haluamme, että saat kaiken haluamasi tiedon Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä nopeasti ja tehokkaasti, että kokemuksesi on miellyttävä ja että tunnet todella löytäneesi etsimäsi tiedot Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä.

Tavoitteidemme saavuttamiseksi olemme pyrkineet paitsi hankkimaan mahdollisimman ajantasaista, ymmärrettävää ja totuudenmukaista tietoa Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä, myös varmistamaan, että sivun ulkoasu, luettavuus, latausnopeus ja käytettävyys ovat mahdollisimman miellyttäviä, jotta voit keskittyä olennaiseen, tietäen kaikki Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä saatavilla olevat tiedot, ilman että sinun tarvitsee huolehtia mistään muusta, olemme jo huolehtineet siitä puolestasi. Toivomme, että olemme saavuttaneet tavoitteemme ja että olet löytänyt haluamasi tiedot Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019:stä. Joten toivotamme sinut tervetulleeksi ja kannustamme sinua jatkamaan scientiafi.com:n käyttökokemuksen nauttimista.

Barbados
Pan Amerikan kisoissa 2019
Barbadoksen lippu.svg
KOK -koodi BAARI
NOC Barbadoksen olympiayhdistys
in Lima , Peru
26.07.-11.08.2019
Kilpailijat 31 12 lajissa
Lipunkantaja Chelsea Tuach (avajaiset)
Mitalit
sijoittuivat = 23
Kulta
1
Hopea
0
Pronssi
0
Kaikki yhteensä
1
Pan American Gamesin esiintymiset ( yleiskatsaus )

Barbados kilpaili 2019 Pan American Games in Lima , Peru alkaen 26.7.-11.8.2019.

Barbadoksen olympiajärjestö julkisti 19. heinäkuuta 2019 31 (16 miehen ja 15 naisen) urheilijan joukkueen, joka kilpailee 12 lajissa. Surfer Chelsea Tuach nimettiin myös maan lipunhaltijaksi avajaisissa .

Aikana avajaisissa pelien, surffaaja Chelsea Tuach suorittaa lipun maan osana kansakuntien paraatiin .

Hurdler Shane Brathwaite voitti maan ensimmäisen kultamitalin Panamerikan kisoissa . Brathwaiten mitali oli ainoa, jonka maa voitti. Tämä sijoitti maan tasan 23. sijalle Brittiläisten Neitsytsaarten kanssa .

Kilpailijat

Seuraavassa on luettelo kilpailuun osallistuvista kilpailijoista (sukupuolen mukaan) urheilulajeittain.

Urheilu Miehet Naiset Kaikki yhteensä
Yleisurheilu (yleisurheilu) 4 6 10
Sulkapallo 2 2 4
Pyöräily 0 1 1
Ratsastus 0 1 1
Golf 0 1 1
Purjehdus 0 1 1
Ammunta 2 1 3
Surffausta 0 1 1
Uima 3 1 4
Taekwondo 1 0 1
Tennis 3 0 3
Triathlon 1 0 1
Kaikki yhteensä 16 15 31

Mitalistit

Seuraavat Barbadoksen kilpailijat voittivat mitaleita peleistä. Alla olevissa kurinalaisuus -osioissa mitalistien nimet on lihavoitu .

Mitali Nimi Urheilu Tapahtuma Päivämäärä
 Kulta Shane Brathwaite Yleisurheilu Miesten 110 m aitajuoksu 10. elokuuta

Yleisurheilu (yleisurheilu)

Barbadoksella oli kymmenen urheilijaa (neljä miestä ja kuusi naista).

Avain
  • Huomautus - Radan tapahtumille annetut sijoitukset koskevat koko kierrosta
  • Q = Hyväksytty seuraavalle kierrokselle
  • q = Pääsi seuraavalle kierrokselle nopeimmin häviäjänä
  • NR = Kansallinen ennätys
  • PB = henkilökohtainen paras
  • SB = kauden paras
Miehet
Seuraa tapahtumia
Urheilija Tapahtuma Välierät Lopullinen
Tulos Sijoitus Tulos Sijoitus
Mario Burke 100 m 10.46 14 Ei edennyt
Jonathan Jones 400 m 45,60 6 Q 45,35 5
Shane Brathwaite 110 m aitajuoksu 13.49 2 Q 13.31 SB 1. sija, kultamitalisti
Greggmar Swift 13.59 4 Q 13.51 4
Naiset
Seuraa tapahtumia
Urheilija Tapahtuma Välierät Lopullinen
Tulos Sijoitus Tulos Sijoitus
Tristan Evelyn 100 m 11.89 16 Ei edennyt
Ariel Jackson 12.31 20 Ei edennyt
Sada Williams 400 m 52,39 6 Q 52.25 6
Sonia Gaskin 800 m 2: 05,85 7 Q 2: 05,68 8
Sade Sealy 2: 03.23 PB 2 Q 2: 02.23 NR 4
Tia-Adana Belle 400 m aitajuoksu 56,53 7 q 55,93 5

Sulkapallo

Barbados valitsi neljän sulkapallourheilijan joukkueen (kaksi per sukupuoli).

Sinkut
Urheilija Tapahtuma Kierros 64 Kierros 32 Kierros 16 Puolivälierä Välierät Lopullinen Sijoitus
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Damien Howell Miesten kaksinpeli  Seixas  ( PAN )
L 02 (1721, 1721)
Ei edennyt
Dakeil Thorpe Hei hei  Martínez  ( CUB )
L 02 (821, 621)
Ei edennyt
Sabrina Scott Naisten sinkkuja Hei hei  Wynter  ( JAM )
L 02 (2022, 1121)
Ei edennyt
Tamisha Williams  Siviora  ( BOL )
L 20 (217, 214)
 Richardson  ( JAM )
N 20 (2119, 2115)
 Oropeza  ( CUB )
L 02 (1121, 1021)
Ei edennyt
Nelinpelit
Urheilija Tapahtuma Kierros 32 Kierros 16 Puolivälierä Välierät Lopullinen Sijoitus
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Damien Howell
Dakeil Thorpe
Miesten nelinpeli N/A  López / Navarro  ( MEX )
L 02 (1421, 1421)
Ei edennyt
Sabrina Scott
Tamisha Williams
Naisten tuplat N/A  Salazar / Regal  ( PER )
L 02 (1221, 1221)
Ei edennyt
Damien Howell
Sabrina Scott
Sekanelinpeli  Guerrero / Oropeza  ( CUB )
L 02 (721, 1021)
Ei edennyt
Dakeil Thorpe
Tamisha Williams
 Cavallotti / Villalobos  ( CRC )
N 20 (2113, 2110)
 Javier / Jiménez  ( DOM )
L 02 (1621, 1221)
Ei edennyt

Pyöräily

Barbados kelpuutti yhden naispyöräilijän.

Seurata

Naiset
Urheilija Tapahtuma Naarmu Tempo Eliminaatio Pisteiden kilpailu Kokonaispisteet
Pisteitä Sijoitus Pisteitä Sijoitus Pisteitä Sijoitus Pisteitä Sijoitus Pisteitä Sijoitus
Amber Joseph Omnium 34 4 1 6 98 4 12 6 110 6

Ratsastus

Barbados sai yhden ratsastajan pätevyyden.

Kouluratsastus

Urheilija Hevonen Tapahtuma Pätevyys Grand Prix Freestyle /
Intermediate I Freestyle
Grand Prix /
Prix St.George
Grand Prix Special /
Intermediate I
Kaikki yhteensä
Pisteet Sijoitus Pisteet Sijoitus Pisteet Sijoitus Pisteet Sijoitus
Roberta Foster Chic Chic Yksilöllinen 66.618 17 67,059 14 133,667 15 K 69,115 14

Golf

Barbados kelpuutti yhden naisgolfaajan. Emily Odwin oli nuorin naisgolfaaja peleissä ja sijoittui tasan 26. sijalle 32 golfaajan kentällä.

Urheilija (t) Tapahtuma Lopullinen
Erä 1 Kierros 2 Kierros 3 Kierros 4 Kaikki yhteensä Par Sijoitus
Emily Odwin Naisten yksilö 80 73 78 74 305 +21 = 26

Purjehdus

Barbados sai yleismaailmallisen paikan naisten laserradiaalisessa tapahtumassa.

Naiset
Urheilija Tapahtuma Rotu Nettopisteet Lopullinen sijoitus
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M
Amy Cox Radiaalinen laser 17 15 17 15 13 14 14 17 15 13 Ei täyttänyt 133 16

Ammunta

Barbados kelpuutti kolme urheiluammuntaa (kaksi miestä ja yksi nainen).

Urheilija Tapahtuma Pätevyys Lopullinen
Pisteitä Sijoitus Pisteitä Sijoitus
Michael Maskell Miesten luuranko 108 23 Ei edennyt
Justin St John Miesten ansa 103 25 Ei edennyt
Michelle Elliot Naisten luuranko 106 8 Ei edennyt

Surffausta

Barbados valitsi yhden naislainelautailijan urheilun debyyttiin Pan American Gamesissa .

Naiset
Urheilija Tapahtuma Pääkierros 1 Pääkierros 2 Toisto 1 Toisto 2 Pääkierros 3 Toisto 3 Toisto 4 Toisto 5 Pääkierros 4 Finaali / BM Sijoitus
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Chelsea Tuach Avoin surffaus  Gomez  ( COL )
L 12.408.00
 Rosas  ( PER )
L 7.0015.27
Hei hei  Gomez  ( COL )
L 10.8313.40
Ei edennyt = 9

Uima

Barbadoksella oli neljä uimista (kolme miestä ja yksi nainen).

Avain
  • Huomaa - Annetut arvot koskevat koko kierrosta
  • NR - Kansallinen ennätys
  • QA - A -finaaliin kelpuutettu
  • QB - Finaaliin B kelpuutettu
Urheilija Tapahtuma Lämpö Lopullinen
Aika Sijoitus Aika Sijoitus
Jack Kirby Miesten 50 m vapaauinti 23.82 22 Ei edennyt
Miesten 100 m selkäuinti 56.08 8 QA 56,38 8
Miesten 200 m selkäuinti 2: 05,59 14 QB 2: 07,66 16
Alex Sobers Miesten 100 m vapaauinti 52,45 25 Ei edennyt
Miesten 200 m vapaauinti 1: 51.76 11 QB 1: 50,87 9
Miesten 400 m vapaauinti 3: 57,66 10 QB 3: 58,39 9
Luis Weekes Miesten 100 m rintauinti 1: 05,65 21 Ei edennyt
Miesten 200 m rintauinti 2: 25.95 20 Ei edennyt
Miesten 200 m sekauinti 2: 17.60 24 Ei edennyt
Danielle Titus Naisten 100 m selkäuinti 1: 05,40 16 QB 1: 04,95 14
Naisten 200 m selkäuinti 2: 21.37 NR 15 QB 2: 27.44 16

Taekwondo

Barbados sai yhden yleismerkin miesten +80 kg -kilpailussa.

Kyorugi
Miehet
Urheilija Tapahtuma Kierros 16 Puolivälierä Välierät Toistuva Finaali / BM Sijoitus
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Opposition
tulos
Askia Alleyne +80 kg  Stewart  ( CAN )
L 424
Ei edennyt

Tennis

Barbados kelpuutti kolme miesten tennispelaajaa.

Miehet
Urheilija Tapahtuma Ensimmäinen kierros Kierros 32 Kierros 16 Puolivälierä Välierät Finaali / BM
opposition
Pisteet
opposition
Pisteet
opposition
Pisteet
opposition
Pisteet
opposition
Pisteet
opposition
Pisteet
Sijoitus
Darian King Sinkut Hei hei  Riffice  ( USA )
L 64, 63
 Varillat  ( PER )
L 16, 26
Ei edennyt
Haydn Lewis  Hernández  ( MEX )
L 63, 76
 Subervi  ( DOM )
L 26, 36
Ei edennyt
Seanon Williams  Roncadelli  ( URU )
L 06, 06
Ei edennyt
Darian kuningas
Haydn Lewis
Nelinpelit N/A Hei hei  Galdós /
Varillas  ( PER )
L 76, 36, [810]
Ei edennyt

Triathlon

Barbados kelpuutti yhden urospuolisen triathlonistin.

Miehet
Urheilija Tapahtuma Uinti (1,5 km) Trans 1 Pyörä (40 km) Trans 2 Juoksu (8,88 km) Kaikki yhteensä Sijoitus
Matthew Wright Yksilöllinen 17:49 : 47 1:00:32 : 22 32:34 1:52:00 10

Katso myös

Viitteet

Opiniones de nuestros usuarios

Mirjam Koistinen

Tämä viesti aiheesta _muuttuja on voittanut minulle vedon, mitä vähemmän jättää hyvät pisteet., Tieto aiheesta _muuttuja on voittanut minulle vedon, mitä vähemmän jättää hyvät pisteet.

Janette Harju

Olin iloinen löytäessäni tämän artikkelin aiheesta _muuttuja, Olin iloinen löytäessäni tämän artikkelin aiheesta _muuttuja.

Erik Aaltonen

En tiedä, miten päädyin tähän Barbados Pan Amerikan kisoissa 2019 käsittelevään artikkeliin, mutta pidin siitä kovasti.